![Marija Milićević – preuzeto sa dnevno.rs](https://www.homeplace.rs/wp-content/uploads/2023/09/MarijaMilicevic-dnevno.jpg)
Stres, tenzija i žurba su glavni faktori i uzročnici bolesti današnjice. Joga je način da se dođe do smanjenja nivoa i uticaja tih faktora, a to se postiže pomoću fizičkih vežbi, tehnika disanja, tehnika meditacije i relaksacije.
U vremenu kada svakodnevno žurimo na posao ili kući, kada nam se život vrti oko toga kako da preguramo još jedan mesec, a da pritom ne „navučemo” neku bolest, neki ljudi spas od brige i nerviranja pronalaze u jogi.
O tome šta se podrazumeva pod terminom joga i na koje sve načine ovaj vid rekreacije utiče na psihično i fizičko zdravlje ljudi, otkriva nam instruktorka joge Marija Milićević.